Máte doma vlněný koberec a těšíte se z jeho krásy? Tyto výrobky, třeba takový Natural Wool 3390, vypadá opravdu luxusně a na podlaze může vyznít vskutku zajímavě. A co víc, můžete se na něj posadit, lehnout na břicho, na bok, na záda, protáhnout se tu, zacvičit, anebo si tam položit notebook s chladicí podložkou a pustit se do práce. Vlněné koberce poskytují značné pohodlí nejen při chůzi, což je také důvodem, proč je rádi využíváme i pro jiné účely. Jenže koberec na podlaze je do jisté míry závazkem, abychom jej udrželi v čistotě. Koberec zkrátka nemůžete jen tak jednoduše vytřít mopem jako keramickou dlažbu, musíte se postarat o jeho pravidelné vysávání vysavačem a mimo to pak i o občasné čištění vlněných koberců Wismont čištění speciálním strojem.
Proč se vlastně koberce musí čistit, i když se vysávají
Kdyby byl sáčkový vysavač dokonalým pomocníkem na perfektní úklid koberců, který je zbaví veškeré špíny a zápachu, možná bychom ani nepotřebovali mít doma automatickou pračku, jednoduše bychom všechny textilie (koberec je také textilie) podrobili suchému vysávání a ušetřili bychom jak za pračku jako takovou, tak i za náročné prací cykly, případně sušení prádla v sušičce. Jenže ono to takto nefunguje.
Běžný vysavač odstraní jen část toho, co na koberec nepatří, a mezi jeho vlákny pak zůstane mnoho nalepených žmolků mazlavého mastného prachu, posbíraného z ovzduší, doplněného o pot z bosých chodidel nebo z ponožek či silonek. Kombinace těchto nečistot pak zavdá příčině škaredého vzhledu a odéru, který vám může nápadně připomínat nemyté bosé nohy. Chcete-li tedy udržet váš vlněný nebo jakýkoli jiný koberec v čistotě a bez zápachu, dejte šanci odborníkům, aby předvedli to, co umí jejich čisticí stroj, například systém Rotovac, dobře recenzovaný a osvědčený mechanismus s rotujícími kartáči a silným podtlakovým odsáváním.