Umíte si představit, jak by vypadal svět, kdyby se naráz všechny plastové výrobky někam vytratily, a další výroba plastů by byla pozastavena? Zkuste si projít vaši domácnost a zapsat na papír, nebo alespoň spočítat, čeho všeho by se to týkalo, a o jaký komfort byste vlastně přišli. Například z kuchyní a koupelen by zmizely všechny domácí spotřebiče, i když mohou mít kovový skelet, ale některé díly jsou v nich z plastu – chladničky, pračky, kávovary, rychlovarné konvice, mixéry, toustovače atd. Dále bychom mohli pokračovat výčtem výrobků z pracoven, ložnic a obýváků, kde by místnosti zely prázdnotou bez televizorů, počítačů, mobilů, některého nábytku, svítidel, stínící techniky, podlahových krytin, tapet, oken a dveří, takže byste bydleli jako vězni umístění do holé betonové kobky. Bez plastů bychom také nejezdili autem, autobusem, vlakem ani na kole a společnost by se rázem propadla do středověku.
Výroba plastů je dnes v popředí zájmu většiny výrobců spotřebního zboží a velká část výrobního segmentu připadá na technologii vstřikování plastů do tvarových forem. Touto činností se také zabývá společnost HRO TECH, jsou to specialisté i na střižné nástroje a v těchto dvou výrobních odvětvích spolupracují s řadou firem, které dodávají na trh spotřební výrobky nejrůznějšího sortimentu.
Vstřikování plastů patří i budoucnost, dá se předpokládat, že výroba plastů neustane, ale naopak se bude dále rozvíjet, protože nabízí takřka neomezené možnosti na rozdíl od přírodních materiálů, kde jsme omezováni samotnou surovinou – dřevem, sklem a do jisté míry i kamenem a kovem.
Jak budou plasty a technologie jejich zpracování vypadat za třicet, čtyřicet let, nikdo nedokáže odhadnout, ostatně to nedokázal nikdo ani za socialismu a za první republiky, každopádně už dnes plasty nahrazují výrobky, kde se s plastem vůbec nepočítalo, jako jsou například dřevěné palety. Zatímco přepravní paleta ze dřeva vykazuje nosnost až dvou tun, ta plastová unese dva a půl krát tolik.