Výstavba podlahového topení v podkroví


Když se rekonstruuje podkroví v rodinném domě, lidé se zamýšlí nad tím, jakým způsobem se prostor bude vytápět. Donedávna to byly především radiátory, probíhalo to tak, že se z přízemí či z patra vytáhly trubky formou stoupačky a zapojily se do několika radiátorů. Ty se musely odvzdušnit a poté uvést do provozu společně s plynovým kotlem nebo jiným topným zdrojem. Problém ale nastával v situaci, kdy radiátor vyhřál až příliš stropní prostory, kde byla například postel, zatímco dole u podlahy bylo chladno. Radiátory zkrátka neumí tak dobře hospodařit s teplem a nemohou vám poskytnout takový komfort, jako topení v podlaze.

nohy na podlaze

Podlahové topení vyzařuje teplo z celé plochy podlahy a tím se teplo udržuje v obytném prostoru rovnoměrně, nemusí se kvůli tomu přetápět a není nutné nic dalšího řešit.

V současné době existuje možnost vystavět podlahové topení svépomocí, a to velice jednoduše. Do podkrovních prostor se velmi dobře hodí systémové desky pro podlahové vytápění. Vyrábí se z polystyrenu, jsou velmi lehké a zároveň dostatečně pevné. Do drážek v deskách se pak zasouvají topné trubky a na desky systémové se následně kladou desky cementovláknité, které jsou již pochozí, a určené pro pokládku podlahové krytiny. Položit podlahové topení zvládnete sami a vy pouze požádáte instalatéra topenáře, aby vám zapojil rozdělovač do topné soustavy a k topnému zdroji.

nohy na dlažbě

Vytápět podkroví můžete začít prakticky ihned po pokládce trubek, ještě před položením cementovláknitých desek. Výhodou podlahového topení je kromě příjemného a rovnoměrně rozloženého tepla také blažený pocit pro bosá chodidla, je to něco podobného, jako když absolvujete reflexní masáž, a v podstatě se tím také svým způsobem masáž nahrazuje. Vlastně vám podlahové topení umožní chodit i v zimě doma zcela naboso, což je mnohem zdravější, a také příjemnější.

About the Author

You may also like these